Planeta PC
bazar-a-komise

Bazar - komisní prodej

Upozornění - V současnosti nepřijímáme zboží do komise

 

 

 

 

Pokud se vám ve skříni válí nějaké nepotřebné počítačové komponenty nebo příslušenství, nechte je raději ležet u nás. Pravděpodobně se najde někdo, komu vaše zboží ještě poslouží.

Jaké bereme zboží do komise

 1. Rozhodnete-li se prodat nějakou věc, musí být především funkční, případně částečnému (vzhledovému) poškození musí odpovídat cena. Nebereme do komise a zejména nevyplácíme věci, které nefungují nebo mají nějakou vadu, na kterou nás neupozorníte.
 2. Tiskárny a obdobná zařízení má smysl prodávat jen tehdy, jsou-li 'tiskuschopná' - je možno vytisknout zkušební stranu, obsahují nějaký inkoust / toner / pásku, existují ovladače do Windows apod.

Přineste s sebou

 1. Vlastníte-li krabice, manuály, ovladače apod., všechny je přineste - jednak to zvyšuje prodejnost zboží a jednak jeho cenu (hra nebo VGA karta v originálním balení se takto prodává rozhodně lépe).
 2. Také byste měli mít u sebe OP kvůli smlouvě, kterou s námi podepisujete.

Prodej a služby

 1. Zboží u nás vystavíme, předvedeme a zákazníkovi zodpovíme vše, co potřebuje vědět k jeho koupi, pokud to jsme schopni zjistit. Většinou dokážeme zajistit ovladače k zařízení, chybí-li.
 2. Za poplatek také instalujeme Windows, přídavné karty apod. Věnujeme se kompletnímu servisu dle přání zákazníka. Zvyšujeme tak pravděpodobnost, že se vaše zboží prodá.

Ceny

 1. Navrhnete cenu, která může dosahovat včetně naší provize (činí 20% z ceny zboží, nejméně 100,-) max. tak 70-80% ceny podobného nového zboží - vše po domluvě. Pokud u nás zboží bude ležet déle než měsíc, jsme oprávněni každý měsíc snížit cenu zboží až o 30% z aktuální ceny dle našeho uvážení, abychom zajistili jeho prodejnost. Odpovídajícím způsobem se nám ale krátí i provize.
 2. Nechcete-li čekat a zboží je pro nás zajímavé, nabídneme vám dle uvážení plnou zálohu na výplatu komise v plné výši již po 2-5 denním otestování. Pak už nebudete muset kontrolovat, zda a kdy se zboží vlastně prodalo.

Ukončení prodeje

 1. Pokud se zboží prodá, vyplatíme vám po 14 dnech dohodnutou cenu. Kupující má 7 dní pro kontrolu skrytých vad a vrácení zboží.
 2. Chcete-li komisní smlouvu vypovědět, můžete kdykoli přijít s kopií smlouvy a my vám po dohodě vrátíme zboží bez vašich dalších nákladů.
 3. Zda je zboží prodáno zjistíte nejlépe osobně nebo telefonicky.

Jakékoliv další informace žádejte mailem na bazar@hslogic.cz

Záruční a smluvní podmínky

 1. Sepíšeme s vámi komisionářskou smlouvu, ve které se dle zákona jako prodávající zavazujete dodržet záruku. U použitého zboží je prodávající vždy zodpovědný za skryté vady, které byly na zboží v okamžiku prodeje a na něž kupujícího neupozornil. Ostatní vady vzniklé běžným opotřebováním jsou nereklamovatelné - nemusíte mít strach, že by se vám zboží vracelo pouze kvůli tomu, že je poškrábaný kryt apod.
 2. U použitého zboží lze lhůtu pro uplatnění práv z vadného plnění zkrátit na 12 měsíců
 3. Podrobnosti záruky jsou uvedeny v reklamačním řádu použitého zboží.
Kupující samozřejmě očekává, že zboží bude fungovat v mezích opotřebení dle jeho stáří. Nebojte se proto již nepotřebná zařízení nabídnout. I proto nás máte, abychom případné nedorozumění vyřešili s novým majitelem za vás.
Nelze však očekávat, že prodáme totální vrak za vysokou cenu. Chceme být dobrým partnerem pro prodávajícího i kupujícího zároveň.