Planeta PC
sluzby

Software a účetnictví

 

Když si dnes jdete koupit počítač, automaticky již předpokládáte, že jej dostanete s nějakým operačním systémem (obvykle Windows) a bude v něm také minimálně antivir a několik kancelářských programů. Toto je skutečně samozřejmostí. Snažíme se připravit PC sestavu tak, abyste ji prostě jen zapnuli a mohli hned začít dělat základní činnosti.

ERP a ekonomické systémy

Naše zkušenosti s programy ovšem sahají i do jiné oblasti - ERP neboli Informačních systémů. Během let jsme nasbírali u různých klientů a na mnoha školeních poznatky například o Money, Altus Vario, APLS, QI, Karat, MRP, Cezar.... Umíme servisovat také program pro správu bytového fondu MSM, restaurační sw Hospoda, laboratorní IntelliPAT, lékárenský program Falcon, specializovaný Exekutor apod. Známe tedy dobře nejrůznější firemní prostředí a umíme se rychle sžít s obvyklými požadavky profesionálních uživatelů těchto programů.

Zálohování

Pokud máme správně postavenou LAN síť, odpovídající serverové aplikace na vhodném hardware či jen poštovní program s důležitými maily na samostatném počítači připojeném do internetu, nemáme ještě vyhráno. Počítače jsou také jenom lidé a vždy hrozí, že nám počítač onemocní, pokazí se některá součástka nebo nás připraví o data virus či lidská chyba.

Je tedy třeba zajistit pravidelné zálohování citlivých dat jak pro případ poruchy hardwaru, tak pro případ chyby softwaru nebo selhání lidského faktoru. Dnes již zálohuje 'každý', ovšem obvykle v případě skutečného výpadku počítače se zjistí, že to vlastně není pravda. Kdo byl opravdu postaven před nutnost najít dokument, který zůstal na nefunkčním počítači, obnovit smazaný mail z minulého týdne nebo i 'pouze' rozjet prodej na pokladně, která se rozhodla stávkovat, obvykle na vlastní kůži zjistí, jak je sousloví FUNKČNÍ ZÁLOHA důležité.

Individuální řešení

Abychom mohli navrhnout a zrealizovat skutečně efektivní systém archivace a obnovy dat, musíme znát Vaše požadavky na programy, se kterými pracujete, na varianty a možnosti, kam data nyní ukládáte a taktéž (a to zejména), jak rychle potřebujete počítač v případě výpadku zprovoznit. Poté můžeme připravit takový systém správy záloh, který tyto požadavky splní a Vy budete moci klidně spát. Technicky je možné celou věc řešit kombinací několika zařízení - zrcadlené disky RAID, vypalování dat na DVD, software pro automatické zálohy na síťové disky, USB disky, pásky, automatické kazetové knihovny, disková pole... nebo alespoň nouzově nahrávat kopie dokumentů na flash paměť...

Zálohování není nikdy zdarma, ovšem cena za ztrátu dat se může pohybovat od několika set korun až po statisíce či miliony, záleží jen na jejich důležitosti. Navíc některá data prostě nelze znovu 'naťukat' ručně, není je prostě možné nikde opakovaně získat... Zálohování dat je jako obyčejné pojištění. Navíc zde skutečně víte, za co platíte.